Milí zákazníci, objednávky přijaté od 12. do 21. 7. budeme expedovat až od pondělí 22. 7. z důvodu celofiremní dovolené. Děkujeme za pochopení. Tým ezavařování.cz

Klipy pro zavařování WECK pár

09KP
Neohodnoceno

Kovové klipy pro uzavírání sklenic WECK při zavařování a lze je samozřejmě použít i když sklenice zrovna zavařovat nebudete. Cena je uvedena za pár.


  • Skladem
11 Kč
Kategorie: Doplňky k zavařování
 

Klipy jsou potřebné pro přítlak skleněného víčka s těsnící gumou k tělu sklenice při procesu zavařování nebo sterilizování obsahu sklenice.

S pomocí klipů můžete uzavírat klipové sklenice i tehdy, pokud obsah nebudete zavařovat. Toto řešení má jedinou nevýhodu, sklenice nebudete moci na sebe tzv. štosovat (stavět jednu sklenici na druhou). Pro takový případ je jistě příjeměnější využít pohodlnější uzávěr, jakým je plastové snímatelné víčko.

 

Postup při nasazování klipů:

 

  • Při nasazování klipů doporučujeme, jste-li praváci, uchopit klip do pravé ruky, ohnutým koncem vzhůru. Zobáček klipu nasaďte šikmo za horní hranu víčka. 

 

  • Poté přiložte levou ruku na víčko tak, že levý palec položíte na horní hranu klipu.

 

  • Pravou rukou stále klip přidržujte. Přítlakem levého palce klip  zacvaknete pod horní hranu sklenice. Pravá ruka při celém procesu uzavírání sklenice klip prakticky jen přidržuje na jejím místě.

 

  • Po dokončení ještě vše zkontrolujte. Horní zobáček klipu se musí dotýkat víčka. Není-li tomu tak, klip k víčku docvakněte. Klipy zůstávájí na skleničce až do doby než obsah skleničky zcela zchladne, tedy nejlépe do druhého dne.