Valentýnský recept: Panna cotta s malinami

smetanová panna cotta s malinami – valentýnský receptPokud chcete zazářit na Valentýna, svátek všech zamilovaných, nebo kdykoliv mimo něj, máme pro vás skvělý a rychlý recept na Panna cottu s malinami.

  • 100 g povolených mražených malin a 70 g krupicového cukru přiveďte k varu a nechte 10 minut probublávat. Poté přeceďte a nechte vychladnout. Výsledné pyré smíchejte s 400 ml smetany ke šlehání, vlijte do rendlíku a zahřívejte na středním plameni. Za občasného promíchání nechte přijít k varu.
  • Než se smetana prohřeje, dejte do mističky 2 lžíce vody a vsypte 2 lžičky jemně mleté želatiny. Nechte pět minut stát, aby želatina vodu absorbovala. Připravte si 4 formičky, skleničky nebo hrnečky o objemu 125 ml. My jsme servírovali do skleničky Weck Tulip. Připravenou želatinu vmíchejte do horké smetany a minutu až dvě povařte, aby se rozpustila.
  • Směs přeceďte a vlijte do vymazaných formiček. Dejte na 4–6 hodin chladit, aby se zpevnily. Pak už jen ozdobte ovocem a máte hotovo.

 

A mějte se rádi!

 

Vyzkoušejte k valentýnskému mlsání sklenice WECK, na které se náš e-shop specializuje. Udělejte si radost krásnými a zároveň praktickými sklenicemi.